Solonizačné Jednotky

Solonizačná jednotka slúži na dezinfekciu vody v bazéne. Jednotka rozkladá soľ v bazéne pomocou elektrolýzy na plynný chlór, ktorý efektívne ničí baktérie a riasy vo vode. Tento spôsob úpravy vody je stále žiadanejší pre svoju jednoduchú inštaláciu a používanie, efektívne čistenie vody a pozitívne účinky soli na kožu. Solonizačné jednotky (soľničky) sa skladajú z dvoch základných častí – riadiacej jednotky a cely. Cela sa jednoducho vlepí do bazénového filtračného okruhu na rúrky s priemerom 50 mm, riadiaca jednotka slúži na nastavenie dávkovania as celou je prepojená káblom. Solnizačné jednotky majú samočistiace elektródy, čím sú prakticky bezúdržbové. Optimálna koncentrácia soli v bazéne sa riadi podľa typu solonizačnej jednotky.

Minisalt 30

Solonizačná jednotka od francúzskeho výrobcu. Solinátor Minisalt 30 na slanú úpravu bazénovej vody pomocou morskej alebo jedlej soli. Veľkou výhodou je jednoduchá obsluha zariadenia - po nadávkovaní soli do bazéna už zariadenie samo soľ rozkladá a dezinfikuje tým vodu. Soľ sa dávkuje do bazéna v pomere 5 kg soli na 1 m³ vody; pokiaľ je potrebné soľ doplniť, rozsvieti sa na zariadení kontrolka.

Solonizačná jednotka

Minisalt 50

Solonizačná jednotka od francúzskeho výrobcu. Solinátor Minisalt 50 na slanú úpravu bazénovej vody pomocou morskej alebo jedlej soli. Veľkou výhodou je jednoduchá obsluha zariadenia - po nadávkovaní soli do bazéna už zariadenie samo soľ rozkladá a dezinfikuje tým vodu. Soľ sa dávkuje do bazéna v pomere 5 kg soli na 1 m³ vody; pokiaľ je potrebné soľ doplniť, rozsvieti sa na zariadení kontrolka.

Solonizačná jednotka

MINI pH- AMBER

Prístroj na automatickú reguláciu pH vody v bazénoch. Automaticky dávkuje tekutý prípravok na úpravu pH vody podľa Vami nastavenej hodnoty pomocou pH sondy umiestnenej v potrubí filtračného systému. Veľmi jednoduché ovládanie. Nastavenie hodnoty pH v rozmedzí 7,0 – 7,6.

Solonizačná jednotka

Zelia ZLT 50

Zariadenie na dezinfekciu bazénov so samočistiacou elektródou a zabudovaným detektorom prietoku. Koncentrácia soli v bazéne potrebná pre správnu prevádzku ZLT 50 sú 3 – 4 kg/m³ vody. Nastavenie a regulácia solinátora je osadená priamo v hornej časti cely. Cela solinátora je priehľadná, osadená diódami, ktoré menia svoju farbu podľa koncentrácie soli vo vode. Takže jednoduchým pohľadom zistíte, či je všetko v poriadku, alebo je potrebné doplniť soľ do bazéna.

Solonizačná jednotka
  • Technické údaje::
  • Pre bazény: do 50 m³
  • Napájanie trafa: 230 V
  • Krytie: zdroj IP44, celá IP55
  • Produkcia plynného chlóru: 10 g/h
  • Príkon: 40 W
  • Maximálny prietok: 15 m³/h

Bazénové príslušenstvo